5 Ocak 2016 Salı

İZMİR SHERATON OTEL VE ALAÇATI

 ÖMER doğmadan önce   gitmiş olduğumuz otele  bu sene ömerimiz ile birlikte gittik.Havuzda ki çoşkusu izlemeye değer di...

Otelin iç görünümü de  sizleri mutlu ediyor. Piyanodan gelen ses  eşliğinde çay içmesi apayrı  bir zevk...

Bu görünümü koymam  denizin berraklığını paylaşmak istemem  ve çocuklarınız çok güvenli  ayaklarına  sadece kum değiyor..


Kumu özel gelmiş olduğunu duydum hiç çakıl taşı yoktu ince bir kumdu  :) buda beni baya hayran bıraktı  ve üzerinde çok güzel voleybol oynanır :)) Birde  plajın diğer yanına çocuklara kaykay salıncak gibi faaliyeler konmuş   çocuklar için en güzel otel bana göre
ömer ve ben  sizlere selam
 Otelde akşam yemeklerini  açık havada müzik eşliğinde havuz üstünde yemek yemek :)
 ALAÇATI dondurmacısı  :))) Otelden kaçıp arkadaşlarla  damla sakızlı  kahve içmek keyfini yaşamadan dönmedim Ankara ya :)
 Ömerin keşif zamanı başladı:) Tutana aşk olsun  yaa o akşam beyaz bir kedi pamuk gibi ömerin önünden geçmesi hepimizi telaşlandırdı neden mi ''Ömer tedi tedi  gel şana şekey vereyim ''  bütün masa altlarına bakması  Herkesi güldürdü  budamı tedi teyse; budamı amça demesi  ... Alaçatının insanı  müthiş hayvan sever  insanlar, ömerinde kediyi  sevmesi herkesi mutlu etmişti..
 En sevdiğim takıcı caddesi o akşam eşim  takıcılar zengin olmuştur hayatım deyince  hepimizi gülmek aldı...Evet abarttım farkındayım ama  dostlar çok olunca  ne yapalım:)
 Öğlen yemekten sonra Alaçatı nın pazarı olduğunu duydum  gün yüzüyle geldik alaçatıya  gelinleriyle meşhur.. Çekimlere estetik bir görünüm kazandırmak iyi fikir.
Ömer önde ben arkada :) Foto elimde  başlıyoruz ...Alaçatı pazarı yörenin en ünlü pazarı  birde Çeşme ılıca daki  antika pazarına uğramadan gelmeyin ..Cumartesi günleri kuruluyor tabak,çanak,kıyafet,dahil pek çok şey satılıyor Ben nar çiçeği  kurusu nu almak için gittim.Gerçektende tazezik yeni kurutulmuş nar çiçekleri doluydu..Faydasını yazmıycam araştırmak isterseniz  google tarata bilirsiniz.Pazarın üzerine konan tentelerden,şemsiyelerden sızan güneş ışınları  sebzeleri daha güzel gösterdi gözüme..
 Balık çekerse canınız KAPTANIN yerini tercih edebilirsiniz...... 5 gün dolu dolu geçti  ve bitti...
İzmir havaalanı  bay bay yine geliriz .....

Hiç yorum yok: