28 Eylül 2009 Pazartesi

BAYRAMDA ESKİŞEHİR

BAŞKA BİR YERDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE


Odunpazarı Evleri, Osmanlı Döneminden kalma tarihi evler. daha önce sizlere Safranbolu ,Beypazarı evlerini yayınlamıştım mimari olarak motifler bu evlerle benzerlik gösteriyor. Hiçbir levhaya rastlayamadık . Bu duruma çok üzüldüm bu kadar güzel konakları görmeden geçen kişiler olabilir . Umarım aydınlatıcı levhalar eklenir. Eskişehir şehir merkezinin hemen girişinde solda tarafta bulunmaktadır.

Değirmen sokakArkadaşlarımın istediği MET Helvasıda benim sokakları tanımama yardımcı oldu . Ararsanız Değirmen sokakta bulursunuz :)
Birde Bowling maçı yaparsanız birde kazanırsanız değmeyin keyfime


BOYNER ALIŞ VERİŞ MERKEZİ
Kahve ve kaşık çikolata tercihiniz olsun.Ben kahveyi karamelli severim.
Hayvan figürlerinden yapılmış çikolatalar benim tercihim oldu :))
Kahve Dünyasını görünce yorgunluk kahvesi içilir dedim Sizde içmeden gelmeyin:) benden söylemesiBurasıda Eskişehir in meşhur Doktorlar caddesi tıpkı istanbul un istiklâl caddesi gibi Alış veriş yapmak isteyenler için trafiğe kapalı mekan


Ben bu kadar temiz ve özenli bir il ilk kez gördüm inanın sizde görünce benimle hem fikir olacaksınız.BELEDİYE BİNASI


PORSUK ÇAYINDA , HEMDE ETRAFINDA DOLAŞMAK AYRICALIKTIR.


Dikkat ederseniz bütün köprülerin rengi farklı tonda boyanmış

Saat 01.00 Hazırlamam gereken yazılarımı yazarken bir yandan da sizlere Eskişehir resimlerimi yüklemek istedim. Gecenin bu saatin de ne yazılır bilemem ama uyku gözümden akıyor resmen ... Eskişehir güzel bir masal şehrini andırdı bana İnsanların yüzünde bir mutluluk sevinç stresi olmayan bir il geldi bana .Porsuk çayı nın etrafını yeşil ağaçları , o güzelim mis kokan çiçekleri birbirine yaslanmış evleriyle bana göre çok şirin bir yerdi. Bu akşamlık bu kadar benden malum yarın masaim var :) Sizleri daha sonra gezmiş olduğumuz Cam Sanatları Müzesine götüreceğim iyi geceler ....1 yorum:

disal dedi ki...

eskişehir çok büyük ve güzel bir şehir....görmediğim yerleri sayende gezmiş oldum...

emeklerine sağlık canım...